Шановні випускники!!!

     Від щирого серця вітаємо вас із закінченням навчання на Факультеті педагогіка та психології НПУ імені М.П. Драгоманова та здобуттям освітнього ступеня - бакалавр та магістр!

    Бажаємо вам у подальшому особистих успіхів, а також творчого зростання!

Дочірні категорії

     Витоки кафедри сягають початку ХХ століття, коли функціонував Київський Фребелівський педагогічний інститут – вищий жіночий педагогічний заклад у Києві для підготовки виховательок дітей дошкільного віку.

     З часу заснування кафедри дошкільної педагогіки її очолювали відомі вчені й талановиті педагоги: доценти, кандидати педагогічних наук М. О. Лещенко (1960 р. – 1965 р.), О. К. Грибанова (1965 р. – 1975 р.); професори, доктори педагогічних наук З. Н. Борисова (1975 р. – 1991 р.), Л. В. Артемова (1991 р. – 2003 р.); доцент, кандидат педагогічних наук М. А. Машовець (2003 р. – 2008 р.). У наступні роки завідувачами кафедри  теорії і історії дошкільної педагогіки  були: академік НАПН України, доктор, професор А. М. Богуш; кандидат педагогічних наук, доцент Н. М. Кот.

     У 2016 р. кафедра теорії і історії дошкільної педагогіки була перейменована на кафедру методик та технологій дошкільної освіти у складі факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, яка продовжила зберігати кращі традиції професійної підготовки майбутніх вихователів. Кафедра підтримує тісні зв’язки із своїми випускниками. Зокрема, у травні 2018 року відбулась зустріч із нагоди 50-річчя від дня закінчення навчання в рідній альма-матер випускників спеціальності «Дошкільна освіта».

     З 2016 року очолює кафедру професор, доктор педагогічних наук Ірина Олексіївна Луценко, яка активно працює над дослідженням проблем підготовки майбутніх вихователів до застосування сучасних технологій галузі дошкільної освіти, реалізації завдань комунікативно-мовленнєвого розвитку дошкільника, актуальних проблем дошкільної педагогіки, методик і технологій дошкільної освіти: національно-патріотичного, морального, правового виховання дітей дошкільного віку, формування мовленнєвої та комунікативної компетенцій. Її науково-методичний доробок становлять понад 100 наукових праць, серед яких: монографії «Теоретичні та методичні засади розвитку комунікативно-мовленнєвої сфери дитини. Від народження до 6 років» (2009 р.), «Підготовка майбутніх вихователів до формування комунікативно-мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку» (2012 р.); підручники і науково-методичні посібники: «Дошкільна лінгводидактика: Теорія і методика навчання дітей рідної мови» у співавторстві (2007 р.), «Дитина і дорослий: вчимося спілкуватись. Готуємося до мовленнєвого спілкування з дошкільниками» (2008 р., 2013 р.); «Психолого-педагогічний супровід виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб:концепція, методика,технології» (2018); навчальні посібники для спільної діяльності дитини дошкільного віку і дорослого: «Букварик для дошкільнят» (2006 р.), «Розвиваємо мовлення і спілкування» (2006 р.), «Моя країна – Україна. Українське народознавство для дошкільнят» (2008 р.), наукові та науково-методичні статті.

     Сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри методик та технологій дошкільної освіти сформований із фахівців, які мають вагомий науковий і практичний досвід роботи. У штаті кафедри працюють: доценти, кандидати педагогічних наук Н. В. Левінець, І. О. Мордоус, А. М. Корень; доцент, кандидат філологічних наук С. І. Поворознюк; кандидати педагогічний наук, старші викладачі Л. Є. Пєчка, Г. В. Жукова; старші викладачі Н.О. Волощенко, К. М. Поліщук.

     Кафедра методик та технологій дошкільної освіти забезпечує якісну професійну підготовку фахівців зі спеціальності 012 «Дошкільна освіта» за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти та є випусковою з підготовки за першим (бакалаврським) рівнем. Освітня діяльність кафедри здійснюється за такими освітніми програмами: «Дошкільна та інклюзивна освіта», «Дошкільна освіта та іноземна мова», «Дошкільна освіта та психологія», «Дошкільна та початкова освіта».

     Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує викладання близько 45 навчальних фахових дисциплін, для яких розроблено сучасне навчально-методичне забезпечення, серед них «Вступ до спеціальності», «Дошкільна лінгводидактика», «Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку», «Теорія і методика формування математичних уявлень», «Методика і технологія соціалізації дітей дошкільного віку», «Комп’ютерні технології в роботі з дітьми», «Художня праця та основи дитячого дизайну», «Етнокультурні технології в роботі з дітьми», «Інклюзивна освіта», «Інклюзивне освітнє середовище», «Технології інклюзивної освіти», «Менеджмент в інклюзивній освіті», «Технологія розробки індивідуальної програми розвитку», «Сучасні технології навчання іноземної мови», «Навчання і розвиток засобами іноземної мови», «Тренінг педагогічних комунікацій», «Сучасні технології в дошкільній освіті».

     З березня 2017 року викладачі кафедри беруть участь у науково-дослідній роботі на тему «Психолого-педагогічний супровід виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб» під керівництвом завідувача кафедри методик та технологій, професора Луценко І. О. З метою широкої  апробації  результатів проведеного дослідження у квітні 2019 року було проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар «Технології психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб».

     За своїми науковими інтересами кафедра підтримує тісні зв’язки з провідними науковими установами, закладами вищої освіти України та зарубіжжя. Зокрема, з інститутами Національної академії педагогічних наук України: Інститутом проблем виховання, Інститутом психології ім. Г. С. Костюка; з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Європейським університетом, Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського, Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом імені Г. Сковороди, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Глухівським державним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, Білоруським державним педагогічним університетом імені Максима Танка та ін.

     Кафедра активно співпрацює із закладами системи дошкільної освіти різних рівнів. Це участь у Всеукраїнській нараді МОН України з питань розвитку та якості дошкільної освіти (Левінець Н. В.); проведення майстер-класу «Здоров’я дитини та педагога: сучасні здоров’язбережувальні технології» на  всеукраїнському Дні дошкілля (Луценко І. О., Левінець Н. В.), семінару-практикуму «Формування у дітей дошкільного віку елементарних математичних уявлень в умовах сучасного закладу дошкільної освіти» (Волощенко Н. О.), методичного семінару «Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі дошкільної освіти» (Пєчка Л. Є.), круглого столу «Створення безпечного інклюзивного середовища в закладах дошкільної освіти» (Левінець Н. В.) та ін.  Луценко І. О. та Левінець Н. В. є постійними членами науково-методичної комісії з дошкільної педагогіки і психології Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України.

     Наукове життя кафедри наповнене участю викладачів і студентів у різноманітних конкурсах, олімпіадах, міжнародних і всеукраїнських конференціях, «круглих столах», семінарах, виставках тощо. Щорічно студенти беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Дошкільна освіта». У 2017 році на цьому заході перемогу здобула студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Веселовська Т. С. (нагороджена дипломом за І місце).

     Сьогодні кафедра методик та технологій дошкільної освіти продовжує роботу з підготовки високоосвічених фахівців дошкільної освіти

м. Київ,

вул. Тургенівська, 8/12

Факультет педагогіки і психології

кафедра методик та технологій дошкільної освіти

поверх 9

аудиторія 9-12

   
© ALLROUNDER