22 лютого 2019 р. Іриною Олексіївною Луценко була проведена відкрита лекція з фахової дисципліни «Дошкільна лінгводидактика» для студентів 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта» на тему: «Методика розвитку зв'язного мовлення, формування діамонологічної, комунікативної компетенції дітей дошкільного віку».

0 02 08 70     0 02 08 c98

На лекції були присутні завідувач кафедри іноземних мов та методик навчання доцент Бернацька О.Л., доцент кафедри української мови та методики навчання Чабайовська М.І., доцент кафедри педагогіки і методики початкового навчання  Чайченко В.Ф., доценти кафедри методик та технологій дошкільної освіти Поворознюк С.І., Левінець Н.В., старший викладач Волощенко Н.О.

0 02 08 72     0 02 08

Лекція була проведена у супроводі медіапрезентації, у формі діалогічного спілкування зі студентами. У першому питанні було розглянуто сутність поняття «зв'язне мовлення», закономірності становлення  і розвитку зв'язного мовлення у дітей, виявлено психологічну природу цього процесу.  У другому питанні лекції було розкрито ключові поняття: діалог, діалогічне мовлення, діалогічна компетенція. В процесі роботи з поняттями широко використовувалися прийоми активізації знань студентів та інтерактивні прийоми. На основі аналізу праць сучасних вітчизняних і зарубіжних дослідників розглянуто особливості розвитку діалогічного мовлення у дітей дошкільного віку. У ході третього питання обґрунтовано методику розвитку діалогічного мовлення дітей, запропоновано спеціальні методи і прийоми формування діалогічної компетенції, сучасні технології. Для підготовки студентів до виконання самостійної роботи на прикладі завдань і змісту роботи з розвитку діалогічного мовлення в молодшій групі показано, як відстежувати особливості реалізації чинними програмами вимог Базового компонента дошкільної освіти щодо діалогічної компетенції дітей. Важливо, що для опрацювання студентами літератури з теми поряд з іншими  було запропоновано також власні наукові праці лектора, розміщені у репозитарії університету.

Лекція проведена на високому науковому і методичному рівнях.